Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

http://www.studenci.pun.pl/

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-09-29 15:18:08

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW


Jesteśmy Studenckim Kołem Naukowym Językoznawców działającym na Uniwersytecie Wrocławskim. Nasze Koło w przyszłym roku będzie obchodziło pięćdziesiąte urodziny!

W ciągu tak wielu lat od jego powstania Koło zawsze skupiało w swych szeregach młodych, zdolnych naukowców przepełnionych refleksjami nad językiem. Wielu z nich dzisiaj - będąc wykładowcami Uniwersytetu Wrocławskiego - wspiera inicjatywy Koła i cieszy się z sukcesów obecnych członków SKNJ.

Do Koła należeli niegdyś między innymi dr Piotr Lewiński, dr Tomasz Piekot
i sam prof. Jan Miodek. W gronie dawnych opiekunów Koła znajdowali się
zaś na przykład profesorowie Antoni Furdal, Franciszek Nieckula i Janusz Anusiewicz.

Jako spadkobiercy tak chlubnej tradycji uprawiamy językoznawstwo szeroko pojęte. Nasze zainteresowania sięgają od semiotyki, przez mowę ciała, etno- i socjolingwistykę, JOŚ, analizę dyskursu i teorie PR do kognitywistyki, od komiksu po Polski Język Migowy. I nic co ciekawe nam obce nie jest!

OPIEKUN: http://www.tomaszpiekot.pl/index.php

http://www.ifp.uni.wroc.pl/zasoby/sknj/
http://www.sknj.ifp.uni.wroc.pl/ - aktualna strona WWW SKNJ

http://www.youtube.com/watch?v=aFJV3NRKETU


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#2 2010-10-10 20:47:34

 Mirrow

Administrator

Skąd: Brzeg Dolny
Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 135
WWW

Re: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

Studenckie Koło Naukowe Językoznawców zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek (14 października) o godz. 18.00 w sali 108 IFP. Opowiemy o działalności koła i planach na najbliższe tygodnie.

A do czwartku... warto odwiedzić stronę internetową SKNJ:

www.sknj.ifp.uni.wroc.pl

oraz blog:

www.sknj-sknj.blogspot.com

Do zobaczenia!


Nie złamiecie mnie tak łatwo! Moja matka pracuje w ZUSie, mam wtyki w dziekanacie i znajomych na stołówce. Myślisz, że możesz mnie zniszczyć będąc tylko malutkim skrzatem w szkolnym przedstawieniu?! A ja jestem wszechmocny! Mogę zmieniać orbity planet, a nawet własne uczesanie. Mogę sterować czasem, a czasem potrafię zmienić się w abażur. Wielki, wiszący, z falbanami. Nie pytaj mnie, ile jest siedem razy osiem. Po prostu, kurde, nie wiem. 

"Immatrykulacja, juwenalia i spieprzone zapisy na zajęcia w IFP są częścią tradycji Uniwersytetu Wrocławskiego" - Zapytek (?)

Offline

 

#3 2010-10-18 11:02:21

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

W czwartek (21 października) w sali 108 wyjątkowe spotkanie - pierwsze z
cyklu "Salon SKNJ"*. W świat mody i trendów zabiorą nas redaktorki
portalu MagiaKobiet.pl. Opowiedzą o stylu lat 50. i 60., zaprezentują
sylwetki największych gwiazd minionych dekad, spróbują też odpowiedzieć
na pytanie, jak ubiór definiuje kobietę.

Czwartek, godzina 18.30, sala 108 IFP.

*"Salon SKNJ" - to nowy cykl otwartych spotkań; do opowiedzenia o
ciekawych przedsięwzięciach, poglądach na świat, a także do przekazania
swojej wiedzy zachęcamy ludzi z pasją i nietuzinkowymi
zainteresowaniami. Spotkania mają charakter prezentacji, miniwykładów
bądź otwartych dyskusji.

Serdecznie zapraszamy!

Studenckie Koło Naukowe Językoznawców
Uniwersytetu Wrocławskiego

Offline

 

#4 2011-04-12 21:04:48

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

Już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia o 18.18 w sali 125 (Mikulskiego) IFP w Salonie SKNJ spotkanie poświęcone kulturze picia kawy połączone z degustacją poprowadzi Tomek Piekot. Sponsorem i patronatem spotkania jest pani Marzanna Polit z palarni kawy Caffeepolit z Wałbrzycha.
Zapraszamy!

Offline

 

#5 2011-05-23 22:22:29

Kurka

I rok

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 12

Re: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

Drogie i Drodzy!
Już po raz czwarty wybieramy się w niezapomniany rejs po Odrze, w który wypłyniemy z przystani na Ostrowie Tumskim.
Na pokładzie jak zwykle liczne atrakcje: grill, warsztaty i niespodzianka artystyczna.
Czeka nas wspaniała zabawa w przemiłym językoznawczym (i nie tylko!) gronie.

Przekażcie znajomym, zabierzcie osoby towarzyszące . Impreza ma charakter otwarty!

Koszt uczestnictwa: 30 zł
Zapisy do 27 maja (mailem: sknj@wp.pl). Liczba miejsc ograniczona!

Offline

 

#6 2016-07-04 13:32:47

coco1

I rok

Zarejestrowany: 2016-05-04
Posty: 11

Re: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

szkoda że mnie tam nie było

Offline

 

#7 2017-11-28 11:29:17

Drake

Kandydat/ka

Zarejestrowany: 2017-11-28
Posty: 4

Re: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE JĘZYKOZNAWCÓW

Czy koło oferuje wyjazdy na wymiany zagraniczne? Bo na tym zależy mi zdecydowanie najbardziej.

Offline

 
Nieformalne Forum studentów - Instytut Filologii Polskiej we Wrocławiu (UWr)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oferty.pun.pl www.mlodziaktywisci.pun.pl www.krins.pun.pl www.biecz24.pun.pl www.mobileinfantry.pun.pl